Wzrost obrotów kasyn online po COVID-19

Przez Judyta Fernandez
Opublikowane 11/11/2022

Wygląda na to, że kasyna online na całym świecie całkiem nieźle się mają po uderzeniu pandemii COVID-19, a ich portfele są wypełnione po brzegi. 

Ku zaskoczeniu wszystkich, pandemia sprawiła, że ​​wiele osób wybrało grę w domowych kasynach online, zamiast uczęszczania do kasyn naziemnych.

Oczekuje się, że do 2026 roku światowy rynek kasyn online osiągnie 100 miliardów dolarów

Nowe trendy pokazują również, że liczba kobiet podejmujących grę w kasynach online rośnie, w porównaniu do liczby mężczyzn.

Jak duży jest rynek gier online?

Warto wspomnieć, że w 2021 roku światowy przemysł gier i zakładów wynosił około 61,5 mld USD. Oczywiście mówimy tu o czasie spadku na rynku, spowodowanym pandemią.

Mimo to, absolutnie da się zaobserwować, że nie miało to żadnego wpływu na rynek kasyn online. 

Wręcz przeciwnie, oczekuje się że do 2028 r. kwota ta prawie się podwoi i osiągnie około 114 mld USD, co stanowi wzrost o 86%.

Najwięksi dostawcy gier kasynowych online, tacy jak Evolution, Pragmatic Play, Relax Gaming, Play’n GO itp., zaoferowali graczom nowe produkcje, które zapewniły im rozrywkę nie tylko w okresie koronawirusa, ale robią to do dziś.

Z jakich urządzeń najczęściej korzystali gracze?

Kasyna online przechodzą prawdziwy okres świetności, ponieważ teraz gracze mogą z nich korzystać na różne sposoby, dzięki ich kompatybilności z urządzeniami mobilnymi, m.in:

  • Komputerami stacjonarnymi
  • Smartfonami
  • Tabletami/iPadami

Wielki test zderzeniowy

Rynek kasyn online może wydawać się bardziej odporny niż inne branże, ale nie jest on odporny na zmiany międzynarodowe. 

W szczególności niepokojące wydarzenia związane z wojną na Ukrainie oraz przedłużający się kryzys energetyczny mogą znacząco wpłynąć na dane i prognozy. 

Niestabilność czasu, w którym żyjemy, sprawia, że ​​wszystko jest płynne i ciągle się zmienia, w wyniku czego nic nie jest 100-procentowo pewne.

Zawsze stawiamy na odpowiedzialną grę

Nasz zespół z Topbonusy.com stawia bezpieczeństwo i pełną świadomość graczy na pierwszym miejscu i dlatego przypomina – Graj odpowiedzialnie!

Więcej wiadomości o kasynach online znajdziesz poniżej: