Wielka Brytania i Malta – współpraca regulatorów w celu poprawy standardów w iGamingu

Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii i maltańskie MGA podpisały tzw. protokół ustaleń w celu poprawy standardów w branży hazardowej. Dokument określa ramy współpracy między oboma organami i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa graczy oraz promowanie odpowiedzialnego hazardu.

Komisja ds. Hazardu w Wielkiej Brytanii i Maltański Urząd ds. Gier (MGA) podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu zacieśnienia współpracy i podniesienia standardów w branży hazardowej. Wymiana informacji i współpraca między tymi organami ma na celu lepszą ochronę graczy, szczególnie tych narażonych na uzależnienie, oraz skuteczniejsze zwalczanie nielegalnej działalności, w tym nielegalnych kasyn online.

Andrew Rhodes, szef brytyjskiej Komisji, podkreślił wagę współpracy w radzeniu sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi branża. Wspólne działania regulatorów mają przyczynić się do poprawy standardów i ochrony graczy. W przyszłości planowana jest również współpraca w takich obszarach jak przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy (AML) i zapewnienie integralności zakładów sportowych.

Charles Mizzi, dyrektor generalny MGA, również z zadowoleniem przyjął sformalizowanie współpracy, która już wcześniej przyniosła pozytywne rezultaty. Współpraca ta ma umożliwić skuteczniejsze realizowanie celów regulacyjnych i poprawę skuteczności procesów nadzoru.

Logo Malta gaming Authority (MGA) - biały napis na fioletowym tle.

Czarny rynek hazardu w sieci pod specjalnym nadzorem

Komisja ds. Hazardu ogłosiła również przeprowadzenie badania dotyczącego czarnego rynku hazardowego w Wielkiej Brytanii. Celem badania jest lepsze zrozumienie skali problemu i usprawnienie monitorowania nielegalnych kasyn online. Wyniki badania pomogą w opracowywaniu skuteczniejszych strategii walki z nielegalnym hazardem, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa graczy i ochrony przed nieuczciwymi praktykami. Pierwsze wyniki badania zostaną opublikowane wiosną 2025 roku.

Jak wiemy, w wielu krajach, w tym np. w Niemczech czy na Ukrainie, wprowadzanie bardziej rygorystycznych regulacji hazardowych przyczyniło się do diametralnego wzrostu popularności nielegalnego hazardu online, czyli w istocie osiągnęło cel przeciwny do zamierzonego.

Regulatorzy z Malty i Wielkiej Brytanii pragną uniknąć błędów popełnionych przez ich poprzedników i wprowadzać regulacje i nowe przepisy w taki sposób, który nie doprowadzi do wzmożonej aktywności nielegalnych operatorów, a co za tym idzie gry w nieregulowanych i często nieuczciwych kasynach.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować:

Autor
Adam
Ekspert Kasyn Online
Adam to wieloletni autor tekstów w branży iGamingu, a także pasjonat gier karcianych i slotów. Na stronie Top Bonusy dzieli się swoją miłością do gier i technologii, przekazując cenne wskazówki oparte na doświadczeniu, zebranym podczas wielu godzin spędzonych z grami, oraz pracy “po drugiej stronie stołu” jako krupier. Często podkreśla, że jego celem jest promowanie odpowiedzialnego grania i odczarowaniu niezasłużonej, mieszanej reputacji hazardu.