Rewolucyjny ruch Curacao w kwestii licencji hazardowych

Przez Adam
Opublikowane 15/09/2023

Rząd Curaçao wprowadza nowy system licencyjny dla kasyn online, który ma na celu poprawę transparentności i łatwości dostępu dla operatorów i graczy. Nowy system będzie działał w całości online, a aplikacje o licencje hazardowe będą rozpatrywane bezpośrednio przez rząd.

W myśl nowego podejścia do tematu, operatorzy kasyn online będą mogli składać wnioski o licencję za pośrednictwem portalu internetowego. Portal został uruchomiony w dniu 1 września i jest obsługiwany przez państwowy organ nadzoru hazardu, Curaçao Gaming Control Board (GCB).

60 dni na rozpatrzenie wniosku

GCB zapowiada, że wnioski o licencję będą rozpatrywane w ciągu 60 dni. Po uzyskaniu licencji operatorzy kasyn internetowych będą musieli przestrzegać ścisłych zasad regulacyjnych, w tym zasad dotyczących odpowiedzialnego hazardu i ochrony danych osobowych graczy. Zawsze cieszą nas wiadomości o profesjonalnym potraktowaniu zagadnienia bezpieczeństwa.

Curaçao to nieodmiennie jeden z najważniejszych centrów hazardu online na świecie. Kraj ten wydaje około 40% wszystkich licencji na hazard online na świecie. Nowy system licencyjny ma na celu wzmocnienie pozycji Curaçao jako lidera branży iGamingu.

Pełna funkcjonalność nowo powstałego portalu przewidziana jest na listopad tego roku.

Rosnące znaczenie Curaçao w światowym rynku hazardu online

Cały proces wystąpienia o licencję rządu Curaçao będzie zawierał jedynie 3 formularze. Każdy z nich musi jednak posiadać załączniki w postaci pełnej dokumentacji, dzięki której GCB uzyska wgląd w plan biznesowy oraz finanse firmy ubiegającej się o licencję. Taki zabieg zdecydowanie poprawi transparentność, a co za tym idzie wyeliminuje operatorów o niecnych zamiarach i szemranej przeszłości.

Na pewno są wśród Was osoby, które podobnie jak my, pamiętają początki licencji hazardowych Curaçao i sceptyczne podejście graczy jak i do tychże licencji. Te czasy jednak dawno minęły, a dziś licencje Curaçao cieszą się już nie mniejszą renomą od takich marek jak Malta Gaming Authority (MGA) czy brytyjska Gambling Commission Licence wydawana przez rząd Wielkiej Brytanii.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: