Nowe praktyki MGA zainspirowane innowacjami cyfrowymi

Przez Judyta Fernandez
Opublikowane 25/11/2022

Malta Gaming Authority (MGA) planuje odnowić swoje praktyki związane z licencją na gry, zwłaszcza w odniesieniu do przyszłych innowacji, takich jak waluty cyfrowe i inne funkcje cyfrowe.

Celem jest ustanowienie bardziej szczegółowych przepisów dotyczących, m.in. wirtualnych tokenów i NFT.

Odpowiedzialne i bezpieczne środowisko gry

Wiele kasyn online z naszego przeglądu posiada z licencje na gry od Malta Gaming Authority. 

Oprócz wygranych wolnych od podatku, licencja MGA gwarantuje bezpieczną i niezawodną witrynę z grami, dlatego gracze z Polski często preferują kasyna online z tą właśnie licencją.

Regulamin licencji na gry jest na bieżąco aktualizowany, co ma na celu poprawę bezpieczeństwa graczy i podkreślenie znaczenia odpowiedzialnej gry w kasynach online.

Malta Gaming Authority

Zmiany w innowacjach cyfrowych

Malta Gaming Authority ogłosiło, że ​​rozpoczyna konsultacje w celu zbadania możliwości ustanowienia nowych zasad dotyczących wykorzystania wirtualnych aktywów finansowych (VFA), wirtualnych tokenów i NFT (niezamiennych tokenów) w grach.

Potrzebne są reformy, zwłaszcza z punktu widzenia odpowiedzialnej gry, ponieważ rozwiązania cyfrowe są integrowane w branży gier w dość szybkim tempie. 

Celem jest zakończenie konsultacji przed końcem 2022 roku, natomiast do tego czasu nadal będą obowiązywać obecne przepisy.

NFT – początek nowej ery gier

NFT, czyli Non-Fungible Token to dość nowy, cyfrowy dodatek do świata kryptowalut, a co za tym idzie również krypto kasyn

NFT jest przechowywany w łańcuchu bloków, więc nie można go modyfikować ani usuwać, dlatego jest popularnym formatem do przechowywania różnych treści cyfrowych, jak np. muzyka.

Ponieważ NFT mogą zapewnić i zabezpieczyć własność obiektu cyfrowego, korzystanie z nich staje się również coraz bardziej powszechne w przypadku gier online. 

Na przykład, podczas gry użytkownicy mogą stawiać zakłady na gry NFT i sprawdzać, czy wygrane trafiły w dziesiątkę, czy nie.

Z zainteresowaniem czekamy na przyszłe zmiany i kolejce innowacje cyfrowe w kasynach online.

Inne wiadomości z branży