Prestiżowe nagrody IGA 2023 rozdane

Przez Piotr Jędrzejak
Opublikowane 13/02/2023

6 lutego podczas oficjalnej gali w hotelu Savoy w Londynie wręczono nagrody IGA 2023, czyli cenione w branży International Gaming Awards.

Są to nagrody, o które walczą najlepsi operatorzy i dostawcy gier z całego sektora hazardowego. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie opinii niezależnych ekspertów, ale i tysięcy zwykłych graczy z całego świata.

Spójrzmy więc, kto w tym roku sięgnął po najbardziej prestiżowe laury International Gaming Awards 2023!

Najważniejsze nagrody

W kategorii “Operator Kasyna Roku” zwyciężył Videoslots, natomiast za grę roku jury uznało slot Fishin’ Pots of Gold autorstwa Game Burger Studios.

Skoro mowa o slotach, to wielkim triumfatorem w kategorii “Producent Gier Slotowych Roku” okazało się znane studio Pragmatic Play

Dostawca ten został doceniony za swoją unikalną, nowatorską ofertę, którą zdaniem jurorów Pragmatic Play zdeklasował konkurencję w tej intratnej kategorii.

Bardzo ważną nagrodę otrzymało również kasyno Betsson. Operator tego kasyna został wyróżniony w kategorii “Bezpieczniejszy Hazard” za swój wkład w popularyzację odpowiedzialnej gry.

Szczególną uwagę jury w tym zakresie zwróciło to, z jakim zaangażowaniem Betsson korzysta z najnowszych technologii w walce z uzależnieniami od hazardu pośród swoich klientów.

Uznanie za innowacyjność

Naszym zdaniem bardzo ważną kategorią, bo rzutującą na przyszły kształt całego iGamingu, są “Innowacje Roku”.

Na tym polu jury IGA 2023 doceniło firmę Yggdrasil, czyli szwedzkiego producenta oprogramowania.

Serca jurorów w szczególności podbiła nowatorska, autorska mechanika GEMs, czyli Game Engagement Mechanics.

Jednocześnie to już siódmy raz, kiedy to Yggdrasil otrzymuje wyróżnienie podczas International Gaming Awards właśnie w kategorii innowacyjności.

“Cały iGaming zmienia się bardzo szybko,” zauważył Björn Krantz, CEO Yggdrasil. “To wyróżnienie to kolejny dowód na to, że Yggdrasil wiedzie prym w sektorze hazardowym w zakresie nowatorskich rozwiązań.”

Inną nagrodę za innowacyjność zgarnęło podczas IGA 2023 studio Relax Gaming, które doceniono za nowatorskie podejście do gier pokerowych.

Inne wiadomości z iGamingu