Gorące trendy w iGamingu na 2023 rok

Przez Piotr Jędrzejak
Opublikowane 30/01/2023

Znany w branży hazardowej dostawca oprogramowania SOFTSWISS wydał właśnie raport na temat najważniejszych trendów w iGamingu na 2023 rok.

Z opublikowanego sprawozdania wynika, że w bieżącym roku operatorzy skupią się na pozyskiwaniu lokalnych licencji oraz poszerzą swoje oferty w zakresie dostępnych metod płatności, bonusów i mechanizmów ochrony gracza.

“The Hottest iGaming Trends for 2023” to raport, który SOFTSWISS stworzył na podstawie danych zbiorczych od 600 firm i z wykorzystaniem opinii specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w sektorze.

Licencje i płatności

Większość odpytanych przez SOFTSWISS ekspertów stwierdziło, że najbardziej kluczowymi czynnikami, które przeważą o kształcie branży w najbliższej przyszłości, są hazardowe licencje oraz płatności.

Co tyczy się licencji, to coraz ważniejsze staje się to, by były one pozyskiwane lokalnie. Widać to szczególnie w Szwecji, Holandii i Niemczech, choć również i w innych krajach.

Rosnące znaczenie ma również dostępność możliwie najliczniejszych metod płatności. Co ważne, muszą być one dostępne na wszystkich poszczególnych rynkach, na których działa dane kasyno internetowe.

W tym miejscu trudno nie wspomnieć o wciąż dużej roli kryptowalut. Choć mają one za sobą trudny czas, to jednak zdaniem autorów raportu operatorzy nie mogą sobie pozwolić na pomijanie ich w swoich ofertach.

Kryptowaluty pozostają bowiem dla wielu graczy bardzo ważnym środkiem płatniczym. W szczególności mowa tutaj o trzech najważniejszych kryptowalutach – Bitcoinie, Ethereum oraz Litecoin, ale nie należy zapominać także o Tether, czyli nowym, dynamicznym graczu na tej scenie.

Zróżnicowanie oferty

W raporcie nie pominięto także kwestii lojalności gracza oraz tego, jak sprawić, by gracz zechciał pozostać w danym kasynie online na dłużej.

Jak wynika z ustaleń SOFTSWISS, najważniejszą kwestią jest zorientowanie oferty na klienta oraz na sprawne rozwiązywanie jego problemów z grą.

Wielu branżowych ekspertów jest zdania, że konieczne jest odejście od dominującego modelu biznesowego, w którym główna uwaga operatora skupia się nie na graczu, a na samym produkcie – np. oferowanych grach lub samym kasynie.

Zdaniem twórców raportu w tym roku kasyna poświęcą również więcej czasu na zdywersyfikowanie ofert w zakresie dostępnych promocji oraz gier, szczególnie tych z jackpotami.

Ochrona graczy

Zdaniem SOFTSWISS rok 2023 będzie również rokiem, w którym większy nacisk zostanie położony na ochronę danych osobowych graczy.

Celem wielu operatorów będzie całkowita transparentność w zakresie tego, jakie dane na temat graczy są gromadzone, oraz co dokładnie z tymi danymi się dzieje.

Podobnych postępów spodziewać się można również na polu odpowiedzialnego hazardu i ochrony graczy przed uzależnieniem od gry.

Inne wieści z sektora iGamingu