Frajda z gry ważniejsza od wygranych? Osobliwa kampania reklamowa Betsson

Przez Adam
Opublikowane 25/08/2023

Betsson Group, szwedzki potentat branży iGamingu i jedna, rozpoczyna nową równie odważną, co niekonwencjonalną kampanię reklamową, odbiegającą od typowego przekazu marketingowego w tej branży. Mianowicie, zamiast obiecywać graczom duże wygrane, kampania podkreśla wartość samej gry jako formy rozrywki.

Kampania, zatytułowana „Graj jak Diego”, ma na celu przypomnienie graczom, że hazard, pomimo powszechnego demonizowania i wielu niepochlebnych opinii, powinien być przede wszystkim źródłem przyjemności i prowadzić do miłego spędzania czasu, a nie sposobem na szybkie wzbogacenie się.

Hazard źródłem przyjemności

W reklamach telewizyjnych Betssona pokazano, jak gra może być źródłem świetnej rozrywki i dodawać kolorytu do codziennego życia. W jednej z reklam mężczyzna czekający na swój bagaż w samolocie zaczyna grać w kasynie online na telefonie. Szara rzeczywistość lotniska zaczyna nabierać barw, a mężczyzna zapomina o wszystkich troskach.

W drugiej reklamie kibic piłki nożnej obstawia wynik meczu, który do tej pory był nudny i bezbramkowy. Dzięki temu zakładowi mecz staje się ekscytujący i pełen emocji.

Szczere i nietuzinkowe podejście Betsson do marketingu

Jak podkreśla Kay Höök, globalny dyrektor marki w Betsson, firma chce, aby gracze postrzegali grę jako sposób na spędzenie wolnego czasu i oderwanie się od codzienności.

„Wierzymy, że gra może być źródłem radości i satysfakcji, nawet jeśli nie wiąże się z wygraną” – mówi Höök.

Kampania Betssona jest skierowana do graczy w 10 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Firma liczy, że kampania pomoże jej jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję na rynku iGamingu.

Odpowiedzialność, tolerancja i rzetelność

To nie pierwszy raz, gdy Betsson zaskakuje niebanalnym podejściem do zagadnienia hazardu. W marcu tego roku firma zainicjowała projekt pod nazwą Betsson Diversity and Inclusion Network. Celem inicjatywy było promowanie różnorodności i tolerancji w miejscach pracy,

Co więcej, twóecy kampanii reklamowej podkreślają, że poza rozrywką, ich przyszłe spoty będą koncentrować się także na poświęcaniu uwagi zasadom odpowiedzialnego hazardu, bez przestrzegania których nie można mówić o rozrywce.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: