Evolution przejmuje Livespins za kwotę 5 milionów euro

Przez Adam
Opublikowane 16/02/2024

Evolution, jeden z czołowych dostawców gier kasynowych online, ogłosił przejęcie Livespins, firmy oferującej rewolucyjne rozwiązania social streamingu. Transakcja opiewa na kwotę 5 milionów euro i otwiera nowe, nie spotykane dotąd możliwości dla obu stron.

Czym jest Livespins? Livespins pozwala graczom na obstawianie zakładów i „stawianie za” streamerami, influencerami i ambasadorami marek. Tworzy to unikalne doświadczenie, dzięki któremu fani mogą grać do jednej bramki ze swoimi idolami. Integracja z lobby kasyna online odbywa się za pomocą API Livespins, zapewniając płynną rozgrywkę i wspólną, interaktywną zabawę pełną emocji.

Technologiczny mariaż przepisem na sukces?

„Granie razem ze streamerem to nowy sposób na doświadczenie kasyna online” – komentuje Todd Haushalter, Dyrektor ds. Produktów Evolution. „Połączenie sił z Livespins łączy fantastyczną technologię i know-how obu zespołów, dając Livespins natychmiastowy dostęp do potężnej dystrybucji poprzez platformę One Stop Shop (OSS).”

Dla Livepins to strategiczny krok w rozwoju. „Dołączenie do Evolution Group to dla nas ogromny sukces” – mówi Chris Scicluna, CEO Livepins. „Mimo iż zintegrowaliśmy już treści z ponad 40 studiów, wciąż jesteśmy w fazie start-upu. Zainteresowanie ze strony Evolution to dowód na słuszność naszej koncepcji i potencjał rewolucjonizowania branży.”

Przyszłość social streamingu w kasynach online

Transakcja wzbudza duże zainteresowanie w branży iGamingu. Połączenie sił Evolution i Livespins może zdefiniować na nowo social streaming w kasynach online, oferując graczom jeszcze bardziej wciągające i angażujące doświadczenie.

Oczekuje się, że finalizacja przejęcia nastąpi w pierwszej połowie 2024 roku. Bez wątpienia będzie to jeden z najważniejszych wydarzeń w branży iGaming w tym roku. Niewykluczone, że zainspiruje to innych wiodących dostawców gier i wyznaczy kurs na nadchodzące lata.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy także o innym przejęciu marki przez Evolution, który powoli urasta nam do, całkiem zasłużonego, miana gigantów branży.

W oparciu o najnowsze rewelacje i plany związane z wdrażaniem najnowszych technologii do świata internetowego hazardu, z niecierpliwością wypatrujemy przyszłości i nie możemy się doczekać tego, co nam przyniesie!

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: