Czy sztuczna inteligencja zastąpi krupierów w kasynach na żywo?

Przez Adam
Opublikowane 21/08/2023

Sztuczna inteligencja (AI) przejmuje coraz więcej zadań od ludzi czy nam się to podoba, czy nie. Czy istnieje realna szansa na zastąpienie krupierów przez krupierów-AI?

Sztuczna inteligencja (AI) jest coraz częściej wykorzystywana w kasynach internetowych i branży hazardowej w ogóle, a jej zastosowanie w kasynach na żywo stanowi kolejny krok w tej ewolucji.

Jean-Pierre Houareau, dyrektor generalny Live Solutions, opowiedział portalowi iGB, jak wykorzystując prezenterów AI, można stworzyć w kasynie na żywo bardziej realistyczne i angażujące doświadczenie dla graczy.

Presenterzy AI to wirtualni krupierzy, którzy są kontrolowani przez algorytmy AI. Zdaniem Houareau, mogą oni zapewnić graczom bardziej personalizowane i interaktywne doświadczenie niż „krupierzy ludzcy”, także w kwestii doboru bonusów i promocji.

Wielu sądzi jednak, że to dość odważna teza i nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością – gracze bowiem wybierają gry z krupierem na żywo właśnie po to, by grę prowadził człowiek.

Houareau dodaje do tego, że krupierzy AI mogą również zapewnić tłumaczenia w czasie rzeczywistym dla graczy z całego świata. I z tym ciężko się już nie zgodzić.

Czy krupierzy powinni czuć oddech sztucznej inteligencji na plecach i obawiać się o posady?

Houareau uważa, że:

„Prezenterzy AI mogą pracować przez całą dobę, oferując nieprzerwaną pomoc graczom” – wyjaśnia Houareau. „Dostępność ta jest szczególnie cenna w przypadku, gdy gracze mogą przebywać w różnych strefach czasowych i mówić wieloma językami”.

A dla tych, którzy nie są zachwyceni elementami personalizacji, anonimowość prezentera AI może okazać się atrakcyjna.

„Interakcja z prezenterem AI może zapewnić pewien poziom prywatności i anonimowości, który niektórzy gracze mogą preferować” – kontynuuje. „Prezenterzy AI mogą podejmować decyzje wyłącznie na podstawie obiektywnych zasad i algorytmów, co może zwiększyć transparentność i uczciwość”.

Oprócz ulepszania swoich projektów, Live Solutions bada również włączanie funkcji odpowiedzialnego hazardu do technologii prezentera AI, aby pomóc w identyfikacji oznak problemu hazardowego lub nadmiernego ryzyka”.

„Może to obejmować funkcje takie jak limity czasu i wydatków, personalizowane zalecenia dotyczące przerw lub nawet dostarczanie zasobów do wsparcia, wszystkie zhumanizowane za pośrednictwem prezenterów AI”.

Niezależnie od tego, jak będą się rozwijać prezenterzy AI, Houareau uważa, że nieograniczony potencjał i skala AI będą oferować więcej możliwości, gdy technologia będzie się rozwijać.

„Możliwości są nieograniczone i jesteśmy podekscytowani, że możemy być częścią ewolucji AI”

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: