92% osób dotkniętych problemami hazardowymi skorzystało na terapii

Przez Piotr Jędrzejak
Opublikowane 28/11/2022

The National Gambling Treatment Service (NGTS) opublikowało dane, z których wynika, że 92 procent uczestników programów terapeutycznych tej brytyjskiej organizacji zyskało większą kontrolę nad hazardem.

Uczestnikami terapii są zarówno gracze problemowi, jak i osoby z ich najbliższego otoczenia, które również ucierpiały z powodu nadużyć związanych z hazardem.

NGTS zostało powołane do życia z inicjatywy GambleAware, instytucji zrzeszającej ekspertów do spraw walki z uzależnieniem od hazardu. Celem nadrzędnym NGTS jest zmniejszenie skali zjawiska, jakim jest hazard problemowy w Anglii, Walii oraz Szkocji.

Zmiana na lepsze

Ponad 7 tysięcy osób w Wielkiej Brytanii skorzystało z pomocy organizacji współpracujących z National Gambling Treatment Service między kwietniem 2021 roku a marcem 2022 roku.

Sporą część, bo aż jedną siódmą tej grupy, stanowiły osoby z otoczenia graczy problemowych.

Po ukończeniu terapii 86 procent wszystkich uczestników stwierdziło, że szkolenie odniosło realny efekt, pomagając rozładować stres związany z uzależnieniem.

Pozytywnie o wynikach wypowiedziała się również Zoë Osmond, szefowa GambleAware.

“Dobrze słyszeć, że NGTS jest w dalszym ciągu skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które cierpią z powodu hazardu problemowego,” powiedziała Osmond. “Pocieszające jest również to, że coraz mniej osób sięga po zaawansowane terapie, jako że ich problemy udaje się rozwiązać na wcześniejszych etapach za pomocą infolinii NGTS.”

Oczywiście nie wszystkie rezultaty tego szeroko zakrojonego badania napawają optymizmem. Niepokoi w szczególności to, że 30 procent uczestników szkolenia rezygnuje jeszcze przed końcem terapii.

Sprawdzone metody rozwiązywania problemów hazardowych

Trzy czwarte osób uczestniczących w terapiach spod szyldu NGTS mają mniej niż 44 lata. Zazwyczaj – w 70 procentach przypadków – są to mężczyźni, aczkolwiek udział kobiet wzrasta z każdym rokiem.

Co ciekawe, za 75 procent hazardu problemowego w internecie odpowiadają automaty do gier w kasynach online. Na uzależnienia spory wpływ mają również zakłady sportowe oraz gry stołowe.

Redaktorzy TopBonusów opowiadają się wyraźnie po stronie odpowiedzialnego hazardu!

Jeśli zaczniesz tracić kontrolę nad grą, nie czekaj. Jest wiele organizacji oraz narzędzi, które pomogą Ci wyjść z uzależnienia od gry.

Na dobry początek zajrzyj do naszej zakładki poświęconej odpowiedzialnej grze i poznaj praktyczne porady i rozwiązania, które pomogły już wielu osobom w podobnej sytuacji.

Co jeszcze dzieje się w iGamingu?