Zyski Evolution za Q2 2023 biją rekordy

Przez Adam
Opublikowane 07/08/2023

Rynek kasyn na żywo przeżywa obecnie okres dynamicznego wzrostu. Wpływ na to ma kilka czynników, w tym coraz większa popularność slotów, rozwój technologii wideo i rosnące zainteresowanie graczy wrażeniami zbliżonymi do tych, które oferują tradycyjne kasyna.

Przykładem, potwierdzającym powyższą tezę, tego trendu jest grupa Evolution – jeden z czołowych dostawców gier kasynowych.

Imponujące zyski Evolution – ponad pół miliarda euro w pół roku

W pierwszym półroczu 2023 roku firma odnotowała znaczny wzrost zysków, za którym w dużej mierze stoją właśnie gry z krupierem na żywo.

Z kolei w samym tylko drugim kwartale 2023 roku przychód Evolution wyniósł ponad 440 milionów euro, czyli o 28 procent więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Czysty zysk firmy z pierwszego półrocza 2023 roku wyniósł ponad pół miliarda euro (515 milionów euro), podczas gdy w pierwszej połowie 2022 roku było to “zaledwie” 399 milionów euro.

Lwią część tej fortuny, bo aż 84 procent całego dotychczasowego dochodu firmy w tym roku, zarobiły właśnie gry na żywo. Jednocześnie ta sekcja gier Evolution, mogła poszczycić się aż 33-procentowym wzrostem rok do roku.

Gra na żywo – przyszłość hazardu online

Wzrost popularności kasyn na żywo jest jasnym sygnałem, że gracze coraz częściej szukają wrażeń zbliżonych do tych, które oferują tradycyjne kasyna. Gry na żywo pozwalają na interakcję z krupierem i innymi graczami w czasie rzeczywistym, co zapewnia absolutnie niepowtarzalny poziom emocji i zaangażowania. Niewątpliwie gry na żywo to przyszłość hazardu online i kasyn internetowych.

Evolution brnie naprzód

Logo Evolution Gaming.
Evolution Gaming to niekwestionowana czołówka wśród dostawców gier na żywo.

Równie ciekawie w Evolution zapowiada się druga połowa roku. Kiedy 2023 rok dobiegnie końca, zgodnie z planem grupa będzie mogła pochwalić się ponad setką nowych gier, powstałych w bieżącym roku kalendarzowym.

To doprawdy imponujący wynik! Dlatego z wielkimi nadziejami patrzymy w przyszłość i wyczekujemy chwili, kiedy będziemy mieć możliwość przetestowania kolejnych tytułów autorstwa Evolution Gaming.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: