Yggdrasil Gaming mianuje nowego CEO

Przez Adam
Opublikowane 28/08/2023

Yggdrasil Gaming, dostawca gier hazardowych online, ogłosił dziś, że James Curwen zostanie nowym CEO firmy. Curwen przejmie stery od Björna Krantza 1 października 2023 roku.

Curwen pełni obecnie funkcje „Chief Online Officer” w greckim operatorze gier hazardowych OPAP. Wcześniej pracował na tym samym stanowisku, połączonym z funcją Dyrektora ds. Gier w firmie William Hill, a także stanowisko COO w Superbet. Curwen jest również znany jako założyciel studia deweloperskiego Golden Rock Studios.

Yggdrasil słynie przede wszystkim z produkcji slotów, ale także gier stołowych. Ich tytuły zasilają setki kasyn online na całym świecie i wyróżniają się nieprzeciętną jakością i ciekawymi mechanikami.

Wieloletnie doświadczenie w służbie Yggdrasil

Curwen jest doświadczonym menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży gier hazardowych.

„Rada jest zachwycona, że James Curwen zgodził się do nas dołączyć jako nowy CEO Yggdrasil” – powiedział prezes Itai Frieberger. „Wierzymy, że posiada umiejętności i doświadczenie, które pozwolą firmie osiągnąć nowe wyżyny”.

„Od pierwszego dnia moja praca w Yggdrasil koncentrowała się na transformacji, a teraz, gdy firma wchodzi w kolejny etap rozwoju globalnego, nadszedł czas, abym przekazał stery. James Curwen jest weteranem branży; wniesie do firmy bezcenne doświadczenie i przywództwo, gdy wejdzie w nową fazę napędzania zrównoważonego i zyskownego wzrostu” – powiedział Krantz.

Ambitne plany na przyszłość

Nominacja Curwena następuje po zmianie struktury biznesowej Yggdrasil, ogłoszonej w czerwcu 2023 roku. Firma konsoliduje swoje piony Produktu i Programów oraz Studia w jedną jednostkę, która będzie działać pod szyldem „Gaming”.

Ta zmiana ma na celu zwiększenie transparentności firmy, usprawnienie procesów i zaoferowanie licznych, nowych korzyści operacyjnych, które w długim terminie mają doprowadzić do zwiększenia zysków i zaoferowania produktów o jeszcze wyższej jakości.

Według słów nowego CEO Yggdrasil:

„Yggdrasil jest w świetnej pozycji, aby napędzać dalszy wzrost w nadchodzących latach. Wspólnie z zespołem będziemy pracować nad rozwojem naszego portfolio produktów i usług, aby spełniać potrzeby graczy i operatorów na całym świecie”.

Yggdrasil Gaming jest jednym z wiodących dostawców gier hazardowych online na świecie. Firma zatrudnia ponad 900 pracowników w 12 biurach w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: