Unibet otwiera pierwsze kasyno w metaverse The Sandbox

Przez Adam
Opublikowane 21/04/2023

Metaverse, czyli wirtualna, współdzielona przestrzeń, w której użytkownicy angażują się w interakcje z otoczeniem generowanym przez komputer oraz z innymi osobami w czasie rzeczywistym.”

Ten koncept zdobył ogromne uznanie w ostatnich latach, zwłaszcza za sprawą hossy na rynku kryptowalut, ale także ze względu na rosnącą popularność gier online oraz platform społecznościowych. Już teraz przewiduje się, że rozwój metaverse’u wpłynie na wiele sektorów, w tym również na rynek hazardowy i kasyna online.

Unibet Arena startuje podczas „Tygodni francuskich”

Unibet Arena, czyli projekt kasyna w metaversie The Sandbox, miała swoją premierę podczas zakończonych 6 kwietnia „Tygodni Francuskich”. Jak twierdzą pomysłodawcy całego zajścia, twórcy kasyna Unibet:

„Zainicjowaliśmy serię konkursów, które umożliwiały graczom zdobycie atrakcyjnych nagród za korzystanie z Unibet Arena i dzielenie się swoimi wrażeniami na swoich kontach w mediach społecznościowych. Efekt przeszedł nasze oczekiwania – uczestnicy konkursów opisywali swoje doświadczenia w samych superlatywach.”

Jeden z uczestników nagrał krótkie wideo przedstawiające migawkę z doświadczeń z Unibet Arena, oto ono:

Choć na pierwszy rzut oka wygląda jak gra komputerowa sprzed 25 lat, metaverse The Sandbox posiada wciąż powiększającą się rzeszę fanów na całym świecie

Czy metaverse ma szansę na sukces, czy jesteśmy świadkami schyłku „5 minut” popularności?

Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że „ten cały metaverse” The Sandbox nie ma prawa odnieść sukcesu. W końcu graficznie w ogóle nie przypomina czegoś, co powstało w wieku XXI i przy użyciu najnowocześniejszych technologii.

Fakty pokazują jednak co innego – tysiące ludzi tworzy swoje wirtualne awatary i wkracza do metaverse’u The Sandbox. Tam kupują wirtualną ziemię, wirtualne nieruchomości, wirtualne ubrania i inne, bynajmniej nie za wirtualne pieniądze. Jak się niedawno okazało, grają także w wirtualnych kasynach.

Pozostaje trzymać rękę na pulsie i obserwować rozwój Unibet Arena. Kto wie, być może wkrótce inne kasyna pójdą w ślad za Unibet i będziemy świadkami „boomu” na hazard w metaverse?

Oto inne nowości ze świata hazardu online, które mogą Cię zainteresować