Raport MGA za 2022 rok: rekordowe liczby graczy

Przez Piotr Jędrzejak
Opublikowane 12/06/2023

Jak wynika z raportu opublikowanego przez MGA (The Malta Gaming Authority), iGaming w Europie nie przestaje nabierać rozpędu.

MGA to jedna z najważniejszych instytucji na europejskiej mapie hazardu online, a sprawozdanie maltańskiej agencji rządowej za 2022 rok rzuca światło na przyszłość całej branży.

Wzrost liczby nowych graczy o ponad połowę

Celem raportu jak co roku było klarowne przedstawienie misji MGA oraz reguł przyznawania hazardowych licencji.

W raporcie przeczytamy, że liczba nowych graczy w kasynach online na licencjach od MGA wyniosła w zeszłym roku ponad 170 tysięcy. Stanowiło to wzrost o 56 procent w porównaniu z 2021 rokiem.

Lepiej niż kiedykolwiek wyglądały także statystyki aktywnych kont graczy w kasynach licencjonowanych przez MGA. Takich kont było już bowiem ponad 36 milionów!

Poprzeczka postawiona wysoko

Co ciekawe, w zeszłym roku MGA pozytywnie rozpatrzyła zaledwie 20 z 41 podań o licencję na świadczenie usług hazardowych.

Agencja nie dała odpocząć również i swoim bieżącym koncesjonariuszom, poddając ich szczegółowym kontrolom. 

Efektem audytów ze strony MGA było 10 ostrzeżeń dla operatorów, odebranie 6 licencji oraz grzywny na sumę bez mała 180 tysięcy euro.

Filar maltańskiej gospodarki

Szef MGA Carl Brincat podkreśla we wstępie do sprawozdania, że agencja cały czas udoskonala swoje procedury.

Jak utrzymuje Brincat, wdrażane właśnie najnowsze technologie gromadzenia i przetwarzania danych pozwolą MGA na jeszcze sprawniejsze działania.

Co równie ważne, agencja posiada potężnego sprzymierzeńca w postaci rządu Malty. Podczas niedawnego przemówienia premier Robert Abela nazwał iGaming filarem gospodarki Malty i obiecał dalsze wsparcie dla rodzimego sektora hazardu online.

Inne wieści z branży

O raporcie MGA pisaliśmy przy okazji publikacji sprawozdania tymczasowego za 2022 rok autorstwa tej agencji.

A oto inne ciekawe historie z iGamingu, których naszym zdaniem nie powinieneś przegapić!