Playtech wkracza do Gruzji i Armenii dzięki umowie z Adjarabet

Przez Adam
Opublikowane 06/10/2023

Jeden z liderów branży iGamingu w obszarze produkcji gier i oprogramowania, Playtech, nawiązał współpracę z firmą Adjarabet.

Adjarabet to operator gier hazardowych działających na rynkach w Armenii i Gruzji, posiadający w swoim portfolio kasyna z licencjami hazardowymi, zakłady sportowe, punkty sprzedaży detalicznej i giełdę Betfair. Współpraca obu firmy pozwoli Playtech zaoferować swoje gry graczom ze wspomnianych krajów.

Początki Playtech sięgają 1999 roku. Firma oferuje oprogramowanie do gier hazardowych i usługi, oparte na analizie danych biznesowych. Playtech dostarcza swoją technologię na zasadach B2B operatorom detalicznym i internetowym – przede wszystkim sprawdzonym i licencjonowanym kasynom online, grupom kasyn stacjonarnych oraz podmiotom sponsorowanym przez rząd, takim jak loterie.

Współpraca pomiędzy Playtech i Flutter kwitnie

Rozbudowując swoją współpracę, Playtech jeszcze bardziej zacieśnił relację z Flutterem, który w 2019 roku nabył większościowy pakiet udziałów w Adjarabet. Sojusz ten obejmuje teraz wiele platform i regionów, takich jak Betfair, Paddy Power, Pokerstars, Skybet, FanDuel i teraz Adjarabet.

Współpraca między Playtech a Adjarabet doprowadzi do wzrost popularności gier z krupierem na żywo, jednego z najszybciej rozwijających się pionów Playtech. Jak się okazuje i wcale nas to nie dziwi, gry prowadzone przez prawdziwego krupiera i umożliwiające interakcje z tymże, cieszą się wśród graczy coraz większa popularnością.

Czy Waszym zdaniem to możliwe, by gry na żywo zdetronizowały lidera wśród gier pod względem popularności – sloty?

Shimon Akad, COO w Playtech, powiedział:

Nasza współpraca z Adjarabet świadczy o naszym zaangażowaniu w tworzenie pionierskich operacji na rynkach wschodzących. Wierzymy, że ten trend będzie tylko przyspieszał i mamy nadzieję na dalszą ekspansję globalną.

Avto Oboladze, szef kasyna online w Adjarabet, skomentował:

Strategiczna współpraca z Playtech umacnia naszą pozycję wiodącego operatora gier hazardowych w regionie. Integracja treści Playtech z Adjarabet stanowi ekscytujący wymiar dla naszych cenionych klientów, przygotowując grunt do rozwoju tej współpracy.

Cel: „przyspieszenie dostępności i popularności zaawansowanych doświadczeń iGamingowych”

W sektorze iGaming, w którym kluczowe znaczenie ma połączenie technologii i wrażeń z gry,mariaż Adjarabet i Playtech jawi się jako strategiczne zjednoczenie sił technologicznych i rynkowej wiedzy specjalistycznej.

Ta synergia ma na celu przyspieszenie dostępności i popularności zaawansowanych doświadczeń iGamingowych, wzbogacając tym samym spektrum ofert dostępnych dla graczy na rynkach gruzińskim i armeńskim.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: