Playtech i Evolution Gaming dołączają do duńskiego Spillebranchen

Przez Adam
Opublikowane 06/12/2023

Spillebranchen, czyli duńskie stowarzyszenie branżowe dla sekcji zakładów bukmacherskich i kasyn online pochwaliło się, że do grona obecnych współpracowników, będzie wkrótce mogło zaliczyć także firmy Evolution Gaming i Playtech, renomowanych dostawców gier.

Celem istnienia stowarzyszenia, jest „stworzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego rynku hazardowego, zachęcając do współpracy między biznesami hazardowymi a władzami”. W chwili obecnej, członkami Spillebranchen są m. in. takie marki jak Bet365, Betsson, Betfair, Danske Licens Spil, Entain, Kindred Group, LeoVegas i Mr Green.

Spillebranchen na straży uczciwości i przejrzystości

Rzecznik prasowy stowarzyszenia odniosł się do całego zajścia w sposób następujący:

„Włączenie takich dostawców gier jak Playtech i Evolution nie tylko zdywersyfikuje nasze grono, ale także wzmocni nasz głos w dążeniu do promowania uczciwego, przejrzystego i odpowiedzialnego środowiska hazardowego”.

„Ich doświadczenie i wgląd będą bezcenne, gdy będziemy pracować razem nad kształtowaniem przyszłości hazardu online w Danii i za granicą” – dodał.

Obawy o hazard wśród nieletnich Duńczyków

Wiadomość pojawiła się na chwilę po tym, jak w zeszłym miesiącu pojawiły się obawy dotyczące wskaźników hazardu wśród osób nieletnich w Danii. Opublikowane przez duńskiego regulatora Spillemyndigheden badanie wykazało, że około 15% młodych ludzi w wieku od 15 do 17 lat uprawiało hazard.

Z tych, którzy grywali, 68% obstawiało zakłady sportowe, a 42% grało w kasynach online. Dodatkowo 21% przyznało się do uczestnictwa w loteriach i zdrapkach, a 4% w innych aktywnościach określanych mianem „hazardu”.

Raport stwierdził również, że 35% młodych ludzi grało na stronach internetowych oferujących tzw. skin betting. Jest to funkcja w grach wideo, w której gracze mogą wygrać wirtualne przedmioty, takie jak stroje (skin) postaci lub nowe bronie.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: