Gigant mediów społecznościowych Facebook wprowadził aktualizację swoich zasad dotyczących reklamy kasyn online.
Zgodnie z nowymi przepisami niektóre firmy zainteresowane promowaniem hazardu online musiałyby skontaktować się z firmą Meta w celu uzyskania pisemnej zgody.
Żądanie musi zawierać dowód, że firma i usługi hazardowe są licencjonowane przez odpowiednie organy regulacyjne lub są dozwolone w lokalizacjach, do których te usługi są kierowane.
Ponadto, nowa polityka Facebooka nie pozwala firmom na kierowanie reklam kasyn online do osób niepełnoletnich, czyli poniżej 18 roku życia.
Co obejmują zasady Facebooka dotyczące gier online?
Zaktualizowane zasady reklamowania gier na Facebooku mają zastosowanie do wszystkich form gier online, takich jak automaty online i kasyno na żywo.
Mowa o grach, które są opisane przez Meta jako usługa lub produkt o wartości pieniężnej.
W ten sposób hamowane są reklamy nielicencjonowanych kasyn online, które do niedawna wykorzystywały sieci społecznościowe do nielegalnego „łowienia” graczy.
Duże firmy w obliczu sporów prawnych
Firmy takie jak Google Alphabet, Apple i Facebook, które mają znaczące plany reklamowe online, napotykają teraz ogromny problem, jeśli chodzi o reklamowanie kasyn online.
Klauzula w nowej polityce stanowi, że taka reklama w żadnym wypadku nie może być kierowana do osób poniżej 18 roku życia, przeciwstawiając się niebezpiecznemu trendowi.
Następnie Facebook oznaczył 740 000 kont nieletnich w Europie jako zainteresowanych hazardem.
Tagi sieci społecznościowych, generowane automatycznie na podstawie aktywności użytkownika, pozwalają reklamodawcom kierować kampanie reklamowe na podstawie zainteresowań.
Ochrona przed celowaniem snajperskim
Również w 2019 roku Forbes poinformował, że brytyjska firma reklamowa The Spinner współpracowała z kilkoma firmami zajmującymi się grami, wykorzystując mechanizmy Facebooka do manipulowania użytkownikami, aby Ci podejmowali grę.
Ta forma manipulacji zwana „celowaniem snajperskim” jest skierowana do indywidualnych użytkowników poprzez regularne dostarczanie postów poświęconych określonemu tematowi.
Rzecznik Spinnera, Elliot Shefler, twierdził, że reklamy wyświetlane na Facebooku były skierowane do użytkowników, którzy byli znacznie bardziej zaangażowani niż gracze, którzy nie mieli styczności z treścią, po czym Facebook zdecydował się podjąć kroki prawne przeciwko firmie.
Najnowsze wiadomości z branży:
- SOFTSWISS uruchamia program Big Bounty z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa
- Projekt ustawy regulującej hazard w Irlandii zatwierdzony
- Wielka Brytania i Malta – współpraca regulatorów w celu poprawy standardów w iGamingu
- Druga edycja Land-Based Retreat od SiGMA i PAGCOR
- Nowe przepisy – limity wpłat w kasynach online w Holandii