Malta Gaming Authority (MGA) ma nowego dyrektora generalnego

Przez Adam
Opublikowane 15/12/2023

Rada Gubernatorów Malta Gaming Authority wybrała Charlesa Mizziego na stanowisko dyrektora generalnego MGA. Wraz z dniem 26 stycznia 2024 roku, zastąpi on dotychczasowego CEO, Carla Bricanta.

Przypomnijmy, że Malta Gaming Authority (MGA) to organ regulacyjny z siedzibą na Malcie, odpowiedzialny za nadzór nad sektorem gier hazardowych. Jego głównym celem jest zapewnienie uczciwości, przejrzystości i bezpieczeństwa w branży. MGA reguluje i licencjonuje różne rodzaje gier, w tym kasyna online, zakłady sportowe, gry karciane i inne formy hazardu.

Nominacja ta jest następstwem publicznego ogłoszenia z dnia 30 października 2023 (o zmianie CEO) oraz wynikiem procesu selekcji, który nastąpił po nim. Charles Mizzi będzie pracował u boku Dr Brincata jeszcze przez cały styczeń. Dzięki temu, zmiana dyrektora ma przebiec w sposób płynny, nie zakłócając działania instytucji.

Z Residency Malta Agency do Malta Gaming Authority

Ch. Mizzi dołączy do MGA po pięcioletnim okresie kierowania Residency Malta Agency, gdzie odegrał kluczową rolę w przewodzeniu organizacji, której głównym celem było utrzymanie i wzmocnienie wizerunku Malty jako prestiżowego oraz przyszłościowego miejsca pod inwestycje.

Zgodnie z ogłoszeniem dostępnym na oficjalnej stronie MGA, „jako dynamiczny i skoncentrowany na rezultatach profesjonalista z rozległym doświadczeniem w zarządzaniu operacjami, Rada Gubernatorów nie ma wątpliwości, że będzie [Ch. Mizzi] kontynuował budowanie na solidnych fundamentach, które zastanie w MGA.”

„Otrzymanie szansy na prowadzenie tej instytucji to dla mnie wielki zaszczyt” – powiedział Mizzi. Dodał także: „Chcę kontynuować dotychczasowe sukcesy i wspólnie z zespołem pod kierunkiem odpowiedniego Ministra i Rady Gubernatorów, strategicznie kierować MGA, aby Malta mogła dalej umacniać swoją już silną pozycję w tej dziedzinie, dostarczając jednocześnie wartość dla wszystkich interesariuszy.

Świetlana przyszłość MGA

Minister Gospodarki, Funduszy Unijnych i Ziem, Silvio Schembri, podziękował Dr Brincatowi za doskonałą służbę jako dyrektor generalny w ciągu ostatnich 3 lat i pogratulował Panu Mizziemu jego nominacji.

„Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w zarządzaniu operacjami wielu jednostek oraz wkładowi w istotne projekty, Charles Mizzi jest niewątpliwie odpowiednim kandydatem do kontynuowania budowania na osiągnięciach MGA i prowadzenia swoich doskonałych kolegów w instytucji ku dalszym sukcesom w przyszłości” powiedział Schembri.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: