Jak dostępne metody płatności wpływają na nasze wybory kasyn online

Przez Adam
Opublikowane 20/10/2023

Atrakcyjne bonusy i szeroki wybór gier nieodmienne stanowiły najważniejsze determinanty przy decyzji graczy, czy wybrać dane kasyno internetowe, czy może poszukać innego. Rozwój nowoczesnych technologii cyfrowych był zapalnikiem do rozwoju wielu firm-pośredników, zajmujących się internetowymi przekazami pieniężnymi.

I tak dziś okazuje się, że metody płatności, poza wymienionymi, potrafią stanowić kluczowy czynnik, wpływający na wybór kasyna online przez graczy. Niezależnie od tego, czy chodzi o łatwość użytkowania, szybkość czy bezpieczeństwo, istnieje wiele powodów, dla których gracze tak bardzo skupiają się na metodach płatności.

Karta kredytowa? E-portfel? A może kryptowaluty? Oto najczęściej wybierane metody płatności

Mimo wspomnianego rozwoju i namnożenia się w ostatnich latach wielu nowoczesnych metod płatności, liderem w kwestii popularności od lat pozostają karty kredytowe / debetowe, czyli płatności oferowane w głównej mierze przez dwóch operatorów, firmę Visa i Mastercard.

Gracze oraz operatorzy (kasyna) przyznają, że głównym powodem takiego stanu rzeczy jest połączenie wygody, znajomości procesu korzystania z kart oraz bezpieczeństwa, z jakim jest kojarzone.

PayPayl popularny za wielką wodą

Wiele źródeł (m. in. portal iGaming.news) podaje na drugim miejscu PayPal. Choć biorąc pod uwagę statystyki światowe PayPal rzeczywiście jest jedną z popularniejszych metod płatności, tak statystyki te są całkiem odmienne dla Europy, a zwłaszcza dla Polski.

PayPal nie zrobił wielkiej furory w Europie, której obywatele znacznie chętniej korzystają dziś z e-portfeli, wśród których wymienić należy AstroPay, Skrill, Jeton, MiFINITY czy eZeeWallet. Wszystkie oferują szybkie, proste w obsłudze, bezpieczne transfery bez konieczności dzielenia się z kasynem szczegółowymi danymi np. naszej karty bankowej.

Jak się sprawy mają w Polsce?

Przejdźmy do naszego podwórka, na którym niekwestionowany prym wiedzie BLIK. Wygoda, którą oferuje w połączeniu z bezpieczeństwem, zapewniły tej metodzie rzesze zwolenników i to nie tylko w obszarze internetowego hazardu. Aż dziw bierze, gdy po raz pierwszy, będąc za granicą dowiadujemy się, że BLIK to polski wynalazek.

Na koniec, nie możemy nie wspomnieć o kryptowalutach w kasynach online. Choć związanych jest z nimi wiele kontrowersji, waluty cyfrowe są z roku na rok coraz częściej wybieraną metodą płatności, o czym informowaliśmy całkiem niedawno w naszym materiale.

Choć tzw. „starsze pokolenie” niemal wcale nie korzysta z tej metody i trudno się temu dziwić, tak młodzi chętnie wykorzystują kryptowaluty pomimo wczesnego stadium ich potencjalnej adopcji.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: