ICE przenosi się z Londynu do Barcelony od 2025 roku

Przez Adam
Opublikowane 04/08/2023

Stało się – jedno z największych i najsłynniejszych branżowych wydarzeń, ICE London, od 2025 roku nie będzie odbywał się w stolicy Wielkiej Brytanii. Jeśli więc wciąż nie odwiedziliście Londynu w dniach iGamingowego święta – przyszły rok jest rokiem ostatniej szansy!

Organizator wystawy, Clarion Gaming, ogłosił, że rozważano przeniesienie wydarzenia do Paryża, Madrytu lub Barcelony – przy jednoczesnym rozważeniu pozostawienia go w Londynie.

Ostatecznie to Barcelona zwyciężyła, a ICE przeniesie się do katalońskiej stolicy już w 2025 roku. Wydarzenie z grubsza pozostanie w niezmienionym kształcie, nadal będzie gromadzić najbardziej prominentne firmy z branży, które zaprezentują nowe produkty, oraz umożliwiać spotkanie się z innymi markami, swobodną wymianę myśli i idei oraz przepływ informacji.

Co więcej, wystawa iGB Affiliate również przeprowadzi się do Barcelony razem z ICE.

Styczeń w Barcelonie? Dlaczego nie!

Barcelona
Barcelona to bez dwóch zdań jedno z piękniejszych miast na Starym Kontynencie!

Wydarzenie odbędzie się w Fira de Barcelona w dniach 20-22 stycznia, zaś iGB będzie miało miejsce 21-22 stycznia.

W ramach ogłoszenia, firma Clarion Gaming oświadczyła: „Od 2021 roku wielu wystawców oraz media B2B zwróciło się do nas z prośbą o rozważenie alternatywnych lokalizacji”.

Dodatkowo, ujawniono, że decyzja o przeniesieniu nie była jednomyślna wśród reprezentowanych organizacji, gdyż pięć z nich zagłosowało za pozostawieniem wystawy w Londynie, a jedna pozostała neutralna.

Jak się okazało, zwyciężył pragmatyzm oraz względy ekonomiczne. Oferta z Barcelony była bowiem najbardziej atrakcyjna. Zgodnie ze słowami przedstawiciela Clarion Gaming:

„ICE i iGB Affiliate będą jedynymi głównymi wydarzeniami odbywającymi się w Barcelonie w styczniu, co pozwoli nam stworzyć wyjątkową przestrzeń i doświadczenie miasta zarówno dla wystawców, jak i uczestników. Barcelona to miasto-gospodarz, które nasi klienci uważają za najlepiej przygotowanego strategicznego partnera na przyszłość.”

„Przed nami ogrom pracy związanych z przeprowadzką”

Podczas ekskluzywnego wywiadu udzielonego portalowi Gambling Insider, Alex Pratt, Dyrektor Zarządzający Grupy w Clarion Gaming, wypowiedział się na temat potencjalnej przeprowadzki:

„Przed nami długa podróż, z dużą ilością pracy. Myślę, że ludzie mogą nie doceniać tego, ile pracy wymaga przeniesienie wydarzenia o tej skali – ale decyzja w dużej mierze zależy od naszych klientów. Nie prowadzilibyśmy tych rozmów z klientami, gdyby nie mówili, że musimy rozważyć alternatywy dla Londynu z różnych powodów.”

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować: