Curaçao przedłuża wszystkie licencje hazardowe o rok

Przez Adam
Opublikowane 14/07/2023

Wątpię, by w kwestii licencji hazardowych trzeba było komuś przedstawiać Curaçao. Dlatego przejdźmy do rzeczy.

Niejaka Sixiènne Jansen, doradca (doradczyni) prawna Ministerstwa Finansów Curaçao, ma do zakomunikowania takie oto rewelacje:

Wbrew wielu spekulacjom, od momentu publicznego ogłoszenia przez ministra przygotowywania nowego prawa w listopadzie zeszłego roku, nie doszło do żadnych zmian ani w przepisach, ani w uprawnieniach.

W obecnej sytuacji operatorzy muszą ubiegać się o „podlicencję” od jednego z czterech obecnych posiadaczy głównych licencji w celu uzyskania zatwierdzenia. Jednak rząd ma zamiar stopniowo zrezygnować z tego systemu.

Aby zapewnić kontynuację działalności operatorów i dostawców gier, ministerstwo przedłuży ważność wszystkich głównych licencji o dodatkowy rok. To oznacza, że żaden z obecnych licencjobiorców nie będzie musiał przerywać ani zatrzymywać swojej działalności w wyniku wprowadzanych zmian. Kontynuacja operacji podlicencjobiorców jest jednym z kluczowych aspektów przejścia do nowego reżimu, co ma na celu zapewnienie ciągłości ich działalności.\

Dobre wieści dla operatorów i dla graczy!

Nowy proces aplikacji o licencje po 1 września nie będzie znacząco różnił się od poprzedniego. Operatorzy będą musieli wypełnić trzy formularze. Pierwszy dotyczy aplikacji dotyczącej gier online w kasynach internetowych i wymaga analizy działalności biznesowej, w tym strategii marketingowej, dystrybucji i celów rozwoju.

Drugi to oświadczenie osobiste, które obejmuje identyfikację kluczowych osób w firmie oraz dostarczenie informacji dotyczących źródła majątku, źródła funduszy i weryfikowalnych danych tożsamości. Ostatni formularz dotyczy informacji dotyczących firmy, a ponieważ licencje będą wydawane tylko dla firm z Curaçao, operatorzy będą musieli dostarczyć szczegółowe dane do oceny przez organ licencyjny.

Po 1 września Curaçao Gaming Control Board (GCB), organ regulacyjny ds. hazardu na wyspie, rozpocznie wydawanie licencji bezpośrednio operatorom. Istotne jest również, że posiadacze obecnych głównych licencji będą w dalszym ciągu uprawnieni do wydawania podlicencji zgodnie z obecnymi przepisami.

Inne wiadomości z branży, które mogą Cię zainteresować