Kurs pokera dla kobiet autorstwa PokerStars i Poker Power

Przez Piotr Jędrzejak
Opublikowane 14/11/2022

PokerStars, największy na świecie pokerowy portal internetowy, dołącza do walki o większy parytet płci w środowisku zawodowych pokerzystów.

Firma nawiązała właśnie współpracę z Poker Power, organizacją promującą pokera pośród kobiet.

Owocem połączenia sił PokerStars i Poker Power będzie czterotygodniowy kurs pokera dla kobiet.

Celem projektu jest przygotowanie kursantek do udziału w profesjonalnych turniejach pokerowych, a na dłuższą metę właśnie wspomniany damsko-męski parytet na światowej scenie pokera.

Gruntowne szkolenie

W kursie uczestniczyć będą mogły pokerzystki z całego świata. Poza samym pokerem, tematyką kursu będą również zdolności negocjacyjne graczy oraz umiejętna alokacja funduszy.

Szkolenie odbędzie się za pomocą aplikacji Poker Power Play, a także za pośrednictwem turniejów na stronie PokerStars, w których to uczestniczki będą mogły szlifować nowo zdobytą wiedzę na temat gry w pokera. 

Nie zabraknie również indywidualnych konsultacji z doświadczonymi ambasadorami PokerStars.

Najbardziej obiecujące graczki będą mogły spróbować swoich sił w turnieju w Pradze w ramach European Poker Tour, a także na mistrzostwach PokerStars Players No Limit Hold’em Championship na Bahamach.

Większe możliwości

Zdaniem Erin Lydon, dyrektor generalnej Poker Power, współpraca z PokerStars ma nieograniczony potencjał.

“Mamy nadzieję, że nasza współpraca znacząco wpłynie na możliwości kobiet pokerzystek,” powiedziała Lydon.

Podobnego zdania jest szefowa PR w PokerStars, Rebecca McAdam Willetts.

“Chcemy, aby poker stał się w pełni dostępny dla wszystkich. Naszą misją jest stworzenie równych szans i bezpiecznej przestrzeni dla światowej społeczności pokerowej,” powiedziała McAdam Willetts.

Zmiany na horyzoncie

Zawodowy poker jest wciąż wyraźnie zdominowany przez mężczyzn.

Kobiety biorące udział w World Series of Poker, czyli jednym z czołowych turniejów pokera na świecie, to zaledwie około 4 procent wszystkich zawodników.

W rankingu najlepszych zarobków w historii pokera pierwsza kobieta, Vanessa Selbst, pojawia się dopiero na 84. miejscu.

Trochę lepiej wygląda to w przypadku pokera online, gdzie o wiele łatwiej o anonimowość. Być może właśnie dlatego kobiety to obecnie jedna trzecia wszystkich pokerzystów w kasynach internetowych.